19 квітня 2014, субота Головна :: Всі новини :: Важливі новини :: Огляд законів :: Пошук :: RSS :: На русском Дебет-Кредит :: Консультации :: Форум :: Работа
  !!! Ви знаходитесь в АРХІВІ розділу "Новини" !!!
АКТУАЛЬНІ щоденні новини «Дебету-Кредиту» відтепер читайте на news.dtkt.ua
 
 Рубрики:
 Календар:
квітень 2014
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 Архіви:
Загружаем межбанк от minfin.com.ua…
 Актуально!
 Новина:

Зміни в Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ

Наказ Держказначейства, Мінфіну від 22.12.2009 р. №526 «Про внесення змін до наказу Державного казначейства України від 17.07.2000 р. №64»

З метою забезпечення єдності бухгалтерського обліку необоротних активів Держказначейство спільно з Мінфіном внесли зміни до наказу Держказначейства від 17.07.2000 р. №64 «Про затвердження Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ».

Передусім зміни стосуються заголовку — відтепер наказ називається «Про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ», відповідно змінено і назву інструкції, яку затверджено цим наказом — «Інструкція з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ».

Встановлено, що роботи щодо встановлення структурованої кабельної системи, настройки локальної обчислювальної мережі тощо, а також витратні матеріали, що використані при проведенні цих робіт, не відносяться до вартості необоротних активів, а списуються на фактичні видатки на підставі актів виконаних робіт.

Необоротні активи, отримані безоплатно від інших установ, зараховуються на баланс установи за первісною вартістю установи, що їх передала, з наведенням нарахованої суми зносу за повну кількість календарних місяців їх перебування в експлуатації.

Відомість нарахування зносу на основні засоби (типова ф. №ОЗ-12 (бюджет)) застосовується для відображення нарахування зносу на ОЗ, інші необоротні матеріальні активи та нематеріальні активи.

При зміні матеріально відповідальної особи та у ін .випадках, передбачених законодавством, здійснюється інвентаризація необоротних активів, які перебувають на зберіганні, відповідно до Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ (наказ Держказначейства від 30.10.98 р. №90).

Інструкцію з бухобліку необоротних активів бюджетних установ доповнено новим розділом «Знос необоротних активів», в якому встановлено, що на необоротні активи, що знаходяться на балансі бюджетних установ та перебувають в експлуатації, нараховується знос, об’єктом для нарахування якого є первісна (відновлювальна) вартість необоротних активів.

Знос не нараховується на:

— земельні ділянки;

— пам’ятки культурної спадщини, які внесені до Держреєстру нерухомих пам’яток, унікальні документи Національного архівного фонду, які внесені до Держреєстру національного культурного надбання, які зберігаються в бібліотеках, як об’єкти з невизначеним строком корисного використання;

— багаторічні насадження, що не досягли повного розвитку;

— музейні цінності, як об’єкти з невизначеним строком корисного використання;

— природні ресурси;

— незавершене капітальне будівництво.

На період реконструкції, модернізації тощо об’єкта необоротних активів нарахування зносу зупиняється.

Сума зносу не може перевищувати 100% вартості необоротних активів, а знос, нарахований у розмірі 100% вартості необоротних активів, придатних для подальшої експлуатації, не є підставою для їх списання.

Для нарахування зносу та з метою уніфікації та обґрунтованості визначення суми зносу ОЗ бюджетних установ застосовуються строки їх корисного використання та річні норми зносу.

Знос експонатів зоопарків, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, білизни, одягу, інвентарної тари тощо, матеріалів довготривалого використання для наукових цілей нараховується у 1-у місяці передачі у використання об’єкта необоротних активів у розмірі 50% його первісної вартості та решта 50% — у місяці його списання з балансу.

Норми нарахування зносу та строки корисного використання об’єктів нематеріальних активів визначаються виходячи зі строку дії патента, свідоцтва та ін. обмежень строків використання об’єктів інтелектуальної власності. На нематеріальні активи, строк корисного використання яких не визначений, знос не нараховується.

Знос необоротних активів відображається на рах. 13 «Знос необоротних активів» Плану рахунків бухобліку бюджетних установ та Порядку застосування Плану рахунків бухобліку бюджетних установ (наказ Держказначейства від 10.12.99 р. №114), з розподілом на окремі субрахунки: 131 «Знос основних засобів», 132 «Знос інших необоротних матеріальних активів», 133 «Знос нематеріальних активів».

Сума зносу об’єктів необоротних активів визначається в останній робочий день грудня в гривнях за повну кількість к. м. їх перебування в експлуатації у звітному році відповідно до норм зносу. Місячна сума зносу визначається діленням річної суми зносу на 12.

На загальну суму нарахованого зносу складається меморіальний ордер за типовою формою №274 (бюджет), затвердженою наказом Держказначейства від 27.07.2000 р. №68, дані якого заносяться в книгу «Журнал-головна».

Наказом також встановлено Норми зносу на необоротні активи бюджетних установ: строк корисного використання та норма зносу до первісної вартості в розрахунку на рік (%).

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
 Поділитися новиною
 * Кому e-mail:            
 НОВИНИ ДНЯ 19-04-2014
Більше новин ...   
19 квітня 2014, субота Головна :: Всі новини :: Важливі новини :: Огляд законів :: Пошук :: RSS :: На русском Дебет-Кредит :: E-LIT :: ДКК :: Форум :: Робота
Рейтинг@Mail.ru
© 2014 "Дебет-Кредит" український бухгалтерський портал web_dk [ @ ] gc.com.ua